Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nasze Menu

Witamy w The Piano Rouge!

Znajdują się Państwo w budynku, który swoją historia sięga połowy XIII wieku. W owych czasach podziemia te były parterem kamienicy, o czym świadczą liczne detale architektoniczne, fragmenty domostw, ram okiennych oraz zawiasów, pieczołowicie odrestaurowane i wyeksponowane w wielu miejscach w lokalu.

Na przełomie XVII i XIX wieku w budynku znajdował się znany z egzotycznego asortymentu sklep „Pod Palmą”, a po nim popularny lokal gastronomiczny gdzie ówcześni, krakowscy panowie przy marmurowych stołach pijali wytworne trunki i smakowali najlepsze cygara odpalane od specjalnych gazowych instalacji w ścianach restauracji.

Sercem sali koncertowej jest majestatyczny,  ręcznie zdobiony stuletni fortepian Bechstein, z którego co wieczór płyną szlachetne dźwięki dzięki koncertom utalentowanych muzyków. W dalszej części, w Sali barowej znajduje się najstarsza, jedyna w Krakowie zachowana do dziś oryginalna, żelazna krata okienna.

Naszym celem było połączenie czaru miejsca, bogatej tradycji i historii oraz stworzenie restauracji gdzie w wyjątkowej atmosferze będą Państwo mogli odpocząć, smakować naszą kuchnię, delektować się szczególnie dobraną selekcją win przy akompaniamencie muzyki.